החייאה

Blue Skyהשמשתי את הבלוג מחדש וביצעתי בו החייאה, בקרוב ערכת עיצוב חדשה.

והמון המון פוסטים

Posted in חקירה דיגטלית | השאר תגובה

עשרת העשיריות של העשור

אכן, החלטתי בלב שלם להצטרף לסיכומים ולמסכמים של העשור. זה היה די קשה ואף מביש בחלק מהתחומים אבל לבסוף השלמתי זאת, אשמח לשמוע גם על שלכם…

קולנוע

  1. אפוקליפטו – Apocalypto
  2. שבעה צעדים – Oldboy
  3. אמילי
  4. בודהא קרס מרוב בושה
  5. נמר דרקון
  6. המסע המופלא
  7. צבים יכולים לעוף
  8. רקוויאם לחלום
  9. עיר האלוהים
  10. התרסקות

אני כל כך שמח שבראיה לאחור כמעט ואין קולנוע הוליוודי אמריקאי (כמעט), קולנוע של כל כדור הארץ (אולי בהשפעת ההרס האמריקאי). סרטים עם כמויות של רגש מפקיסטן, אפגניסטן, קוריאה, יפן ברזיל ועוד. הבחירה שלי היא – בודהא קרס מרוב בושה. סרט עוצר נשימה של שחקנים בני ארבע, שם מעורר השראה ונושא כאוב מאוד.

Read More »

Posted in חקירה דיגטלית | תגובות סגורות

ירדן לוינסקי

היום תאריך סימבולי מאוד, בדיוק לפני שנה כתבתי את הפוסט האחרון שלי פה ומאז רק חיפשתי תרוץ לכתוב שוב מהבטן, אבל הפעם להתמיד…:-)

והסיבה המיוחדת שבגללה החלטתי לשבור שתיקה היא: ירדן לוינסקי.

הרבה אפשר לכתוב על הבן אדם, על התרומה, על הכתיבה אבל אני רוצה לכתוב על הבקשה. איך שקראתי את הפוסט לראשונה, נרתעתי. למה יש צורך בבקשה ? לא מספיקה הפינה החמה באיבר שמזרים את הדם, צריך גם ברשת ? האם זו לא בקשה לקד"מ ציבורי ? האם אחרי כל עשרות האתרים, מאות הפוסטים, אלפי החברים ומיליון התגובות שלו עדיין כסף מנצח ומקפיץ אותך ראשון בגוגל ?

Read More »

Posted in שנקר, חקירה דיגטלית, המלצות | מתוייג , , , , | תגובות סגורות

סיבה למסיבה…

שנים לא כתבתי (באמת שנים.. ^_^ ) כנראה לא הייתה לי סיבה לכתוב ואף לא הצצתי בממשק ניהול ואישרתי תגובות ( מצטער.. אורית ), מכירים: " כשעובדים לא כותבים… כשכותבים לא עובדים… ", ככה לפחות אני מתרץ את זה לעצמי
אבל היום, אני משתתף בפאנל אודות ממשקי משתמש ביום המפתחים של מיקרוסופט באיירפורט סיטי, סיבה מספיק טובה לנצל פה רבע שעה שבמוצהר הם לא עבודה, להשמיש את הבלוג הזה, אגב העיצוב התחלף לפני כשלושה חודשים,קריז של מעצבים.
 
אז מה באמת קרה בשנתיים:
הסטארט אפ הקטן שלנו צמח והפך לחברה של ממש. המוצר יצא לקהל ( עדיין עם הזמנות, אבל חכו חכו, התחלנו לעבוד גם בשישי )  מיתון, מילואים, תואר, דירה חדשה וכו'…..
 
בינתיים כנסו: http://www.headup.com
 
מה אני והפאנל הזה ?
מרוב עבודה צברתי המון שעות ( 2942, אבל מי סופר, אני :)   ) ניסיון בטכנולוגיה חדשה של מיקרוסופט, סילברלייט שמה.  השם והיכולות מאוד מרשימות , מזכירה את פלאש ( הבאנרים הקופצים למי שלא מהתחום )  של אדובי וייעודה די זהה, אבל יש הבדלים קטנים ( בדיוק כמו שאני אוהב ) באותם פרטים מצוי ה"אלוהי.. " לדעת מספר אנשים
ועל זה אני הולך לדבר.. מקווה שילך טוב, מקווה שאמשיך לכתוב פה,
מקווה שאפסיק להשתמש בנקודות כמילות קישור, ערן.
Posted in חקירה דיגטלית | תגובות סגורות

web3.0 זה אולי…

נכתב כהצעה לשיח בתגובה לפוסט – ווב3.0 לא מה שכולם חושבים של אייל רופא.

כך צריכים הדברים מנקודת מבטו של איש השיווק  להראות –

WEB3.0 הוא בעצם רק השלב השני באבולצייה של ”רשת האינטרנט”. אבל, הוא הגל הטכנולוגי, המהותי, והשלישי במספר שהגולשים הרגישו. לצורך הנוחות וההדגמה, נשווה את תהליך האבולצייה הטכנולוגית ברשת להתפתחות השיווק והיח”צנות של ההזמנות למסיבות ואירועים. שלב א’ – היחצ”ן עומד שעות על הגשר בין הקריה לעזריאלי, יום חמישי אחה”צ, חם, מחלק פליירים. הרוב זורקים ישר לפח, חלק שומרים ושוכחים, חלק יותר קטן שומרים ומגיעים למסיבה וחלק עוד יותר קטן מתאמץ ומעביר את זה הלאה לכמה שיותר אנשים כי הוא חושב שזה יכול להיות מגניב.

ככה נראה לי הייתה WEB1.02 חווית הגולשים ( חנוניי מחשבים, פורנופילים, weirdoes) היתה של דפים סטטיים זרוקים אי שם בחלל, לא ממופה, לא זמין תמידית, לא ברור מה התוכן שהם מכילים, אולי ברור קצת מה אנשים חיפשו כשהם הגיעו אליהם. הכלכלה מסתכלת על זה כעל כרטיסי ביקור דיגטליים מהוקצעים או כעל חנויות במודל שוק מסורתי. וכל זה, בכלל היה רק למי שיש מחשב עם חיבור מודם לאינטרנט כאשר, ואם זה מחובר אי אפשר לדבר בטלפון ( מנותקים לגמרי מהעולם  ) .

 שלב ב' – היחצ"ן כבר בבית, בדקות מתקתק  SMS קצר וקולע לרשימה של סלולארים של אנשים שביקשו "תעשה טלפון כשיש משהו". הרוב לא מוחק את ההודעה, חלק רושמים על המקרר, חלק קטן יותר מסמס את זה הלאה לחברים שאולי גם יעבירו את זה הלאה ואלה שבאמת סבבה, מתקשרים בחזרה ואומרים "בחייאת, תשמור לי שלוש הזמנות".

זה אולי WEB2.03 כמו שהגולשים חווים כיום. חדירה ל70%+ מבתי האב בישראל ( כמות גולשים עצומה: סבתות, משה מהפלאפל, בנקים, נוער ,היישובים הבלתי מוכרים). התוכן מגיע בחתיכות קטנות בדר"כ ממקור אחד, אינפורמטיביות מאוד, מפולחות בכלליות, ניתן לאחסנם ולגשת אליהם בעתיד, וזה גם בסלולארי. זמינות גבוהה מאוד, תוכן מדוור ישירות, מנגנונים סוציאלים (קהילתות חברתיות) וחצי חכמים (RSS)  לקידום ותיעדוף תוכן ( Digg & Tagging ) . פתאום, שווקים ומודולים כלכליים חדשים ( ויראליות, הזנב הארוך, טיפינג פוינט ) .

 הכל און ליין  .

חשוב לזכור שבנוסף,  נוצרה גם הפשטה במושג של התוכן. לא עוד רק עבודה מקצועית של יוצרים (במאים, זמרים וכו'.. ) אלא גם אלפי התצלומים המפגרים של החתול שלי ובעיקר ילד בן ארבע מטורקמניסטאן, עיוור שמנגן את "מדרגות לגן עדן" עם יד אחת קשורה לבקבוק קולה שבתוכו סוכריות מנטוס. 

אוקיי, סטופ שנייה, 

לא למדתי נבואה, אין לי חלקים ביונים בגוף, שם משפחתי איננו אורוול, ועוד לא הצלחתי ללכת על המים, אבל.. 

שלב ג' –  היחצ"ן או כל אדם אחר איפשהו ביקום עם מכשיר אלקטרוני ( שקיים היום על המדפים, נגיד iPhone ) מקליד מידע על אירוע לתוך תולעת שיווק סמנטית ( מי מנגן ?, איפה ?, מתי ? וכמה עולה ? ), מפהק…  אחרי שנייה אחת (אל תעמדו עם שעון.. ) 

אותה תולעת מפורסמת חוזרת משיטוט קצרצר באינטרנט ואומרת

536 מתוך 1780 אישרו.

 ובעברית:"…הייתי ב last.fm (רשת חברתית למוזיקה ), בדקתי מי אוהב את האמנים האלו, ב Facebook ( רשת חברתית גלובלית ), ראיתי מי גר באזור המיועד ואז בgoogle calendar  (לוח שנה מקוון) מי נמצא באותו יום פנוי ממשימות. הצלבתי מקורות וסיננתי רק את המתאימים. לכל אלה נשלח תמונה, מפה, קליפים, שירים והזמנה להזכיר את פרטי האירוע כשיגיע הזמן.

 אופס.. כרגע אישרה עוד מישהי בת 28 מבאר שבע, זה כבר 537 מתוך 1780 ".

WEB3.04לא יודע  . אבל ככל שיותר שירותים מקוונים יפתחו את הפלטפורמות שלהם ויהיו יותר ידודיתיות למידע שנצבר בהם. ככל שיותר מכשירים יכילו את היכולת ליצא מידע לרשת אחת בסטנדרטים אחידים יותר מידע מפולח ועדכני יגיע לקהל יעד נישתי מאוד. שווקים חדשים יווצרו אינסטנט ויתפרקו שעה אחר כך. הקשר עם הגולשים יהיה דו כיווני מלא. ובעצם אם נסכם זאת (וזה אולי ההפך ממכניקת תיוג),שום מידע לא יהיה מוצג לשני אנשים בצורה זהה, עדכניות המידע היא מתמשכת ולא משתכתבת, המידע יורכב במקום החשיפה, ייצור תוכן אינו רק אקטיבי בלבד, כל פעולה שלנו היא תוכן מה שמדווח, מעובד ומחושב, מה שלא לפח.

הערות

1.   מונח אנטגוניסטי לweb2.0 שמעיד על הבדל אבל לא על מהות. לעיתים משייכים אותו למושג

     "רשת  סמנטית" שהטביע סיר טים ברנרס לי, מי שפיתח את רשת הWWW.     

2.  השלכה של המושג web2.0 רטרוספקטיבית לתקופה של תחילת רשת האינטרנט.

3.    אין לי שמץ של מושג..

4.       ועכשיו ברצינות, לא נמאס כל היום למלמל את המספרים האלה ?

       תתחילו לעבוד. ( עידן שלומן מביא אותה בין החיבורים ) … 

*התפרסם לראשונה בבלוג שלי בקפה דה מארקר

Posted in חקירה דיגטלית | תגובות סגורות

סתאם כי בא לי להתלהב..

הרבה זמן לא כתבתי, והאמת שאני לא יודע למה.

אבל, שלושה דברים שלא בא לי לשכוח:

1. סטיב גוב'ס מברך את הבוגרים של סטנפורד.

2. דוקטור פריק – סוזן בלקמור, פרופיל.

3. מיקרוסופט פייפס או Popfly.

Posted in המלצות, הרשת הסמנטית | תגובות סגורות

לוגואים סמנטיים ומה זה בכלל ?

חיפוש ראשוני ברשת אחר הלוגואים הקיימים בתחום הסמנטי מעלה תמונה די פשוטה..

×�×�×� ×�שר×�×� ר×�ש×�×� ×�×�×�×�×� ×�ס×�× ×�×�

אם אסכם זאת על פי מאפייניהם:

Read More »

Posted in מחקר, עיצוב, חקירה דיגטלית, הרשת הסמנטית | תגובות סגורות

זה קצת מורכב

בכל ארוחת ערב שאני מתיימר להסביר על הרשת הסנמטית, אני נתקע.

מאיפה להתחיל ? באיזה מושגים להשתמש ? והאם בכלל צריך להסביר מה זה בכדי לגרום למשתמשים לעבוד עם זה ? אז בשביל זה יש לוגו, דימויים ויזואלים ואייקונים. אבל מה אם הם גם מורכבים ? איך ניתן להעביר רעיון מורכב בסמל פשוט ? האם אפשר ליצור סמל מורכב ? ואם ארכיב אחד אחד האומנם יכול להיות לו הסבר פשוט ?

יובל סער כתב על זה לפני כחודש.

בינתיים אני אוסף דימויים ללוח ההשראה ללוגו שאמור לסמל סמנטיות.

large scale networksneural circuitsHyperSpace

Read More »

Posted in מחקר, עיצוב, חקירה דיגטלית, הרשת הסמנטית | תגובות סגורות